Mihai Cociu îşi continuă evoluţiile dezamăgitoare

Singurul moldovean care participă la Campionatul Mondial de motocross, Mihai Cociu continuă evoluţiile sale sub aşteptări.

Cel mai bun motociclist moldovean s-a clasat pe locul 27 la finalaul etapei a şaptea, care s-a desfăşurat în Portugalia. Sportivul moldovean s-a clasat în cele două manşe pe locurile 24 şi 26. În urma acestor rezultate, Cociu a rămas fără puncte acumulate în clasamentul general.

Învingătorul etapei a fost francezul Clement Desalle, al doilea a ajuns un alt sportiv din Hexagon, Gautier Paulin, iar pe ultima treaptă a podiumului s-a clasat Antonio Cairoli, care a rămas lider în clasamnetul general.

Următoarea etapă se va disputa pe 17 iunie în Belgia, pe traseul din oraşul Bastogne.