Victorie spectaculoasă pentru echipa lui Vadim Cobîlaş

017 noiembrie 2012

Aseară, în Cupa Anglo-Galeză la rugby, Sale Sharks a reuşit o victorie importantă, 25-23 în faţa puternicei echipe Saracens, pe teren propriu.

Victoria rechinilor e cu atât mai preţioasă cu cât oaspeţii au avut primii iniţiativa şi au condus la pauză cu 20-12. Revenirea a fost spectaculoasă, în repriza secundă, cea în care a intrat în joc, pe post de pilier, şi conaţionalul nostru Vadim Cobîlaş.

Cel mai valoros înaintaş din rugby-ul moldovenesc nu va putea deci, să participe azi la partida pe care naţionala Moldovei o susţine contra Germaniei, în deplasare, în Cupa Europeană pe Naţiuni.

Sale Sharks are acum 5 puncte în grupa Cupei Anglo-Galeze din care face parte. Sale are însă două meciuri, faţă de numai unul câte au celelalte formaţii implicate, fiind pe primul loc, cel puâin până la desfăşurarea celorlalte trei partide care ne interesează.