Echipa lui Cobîlaş învinsă din nou în Anglia

025 noiembrie 2012

Ieri seară, în Aviva Premiership, campionatul englez de rugby, a avut loc meciul dintre Sale Sharks şi Gloucester, pe terenul celor din urmă, contând pentru etapa a noua.

Mult mai bine cotată, echipa gazdă s-a impus cu scorul de 29-3. La pauză scorul a fost 15-3, după ce Burns a marcat din cinci penalităţi, iar Cipriani a realizat şi el o lovitură de pedeapsă pentru rechini. Qera a marcat o încercare în partea a doua, apoi gazdele au beneficiat şi de un eseu de penalizare, ambele transformate de Burns, pentru 29-3.

În echipa oaspete, din minutul 55, pe post de pilier s-a aflat şi internaţionalul moldovean Vadim Cobîlaş. Evoluţia sa a fost una bună, însă eforturile sale nu au fost concretizate şi pe tabela de marcaj. Sale Sharks continuă să fie ultima clasată în campionatul englez.