Înfrângere pentru Vadim Cobîlaş în Heineken Cup

022 octombrie 2012

Rugbystul moldovean Vadim Cobîlaş a fost rezervă pentru formaţia sa, Sale Sharks, în etapa a doua a Heineken Cup, cea mai tare competiţie continentală intercluburi. Britanicii au pierdut cu 33-18 în Franţa, pe terenul celor de la Montpellier.

Gazdele au condus la pauză cu 12-11, după care au avut 10 minute de foc, în care au marcat trei eseuri şi s-au desprins pe tabela de marcaj. Vadim Cobîlaş a fost introdus pe teren în minutul 56, însă nu a putut stopa avalanşa celor de la Montpellier.

Este al doilea meci consecutiv în care Sale primeşte 33 de puncte.

În celălalt joc al grupei,Toulon s-a impus în deplasare cu 22-14 pe terenul celor de la Cardiff Blues.