Dinamo MAI Chişinău în semifinalele Cupei Moldovei la volei

023 octombrie 2012

Dinamo MAI Chişinău a obţinut o victorie clară în sferturile de finală ale Cupei Moldovei la volei masculin. Într-o partidă disputată contra studenţilor de la LIMPS Chişinău, "poliţiştii" nu au cedat niciun set.

Mai mult, diferenţa clară de pe tabela de marcaj, stabilită în fiecare din primele două manşe, nu lasă niciun dubiu asupra victoriei cu 3-0. Rezultatele parţiale ale acestei partide au fost următoarele: 25-8, 25-19, 25-23. Rezultatul mai strâns din ultimul set se datorează, în bună măsură, relaxării campioanei en-titre a Moldovei.

Dinamo MAI Chişinău este prima echipă care accede în cvartetul de aşi al Cupei Moldovei. Această a doua competiţie, să nu uităm, revine în peisajul sportiv după o pauză de 8 ani.