USM şi UTM câştigătoare la volei

023 octombrie 2012

Echipele feminine de volei USM şi UTM, ambele din Chişinău, au reuşit să se impună fără set pierdut în prima manşă a sferturilor de finală din Cupa Moldovei.

USM-istele au trecut lejer de USEFS, cu 3-0, iar această victorie la pas ar trebui să dea de gândit oficialilor şi corpului profesoral de la Universitatea de Educaţie Fizică şi Sport. Într-un alt meci, UTM Chişinău a trecut cu acelaşi scor, 3-0 de Olimpia Chişinău.

Chiar dacă mai este de jucat şi manşa retur a celor două sferturi de finală, se poate considera că diferenţa de valoare între câştigătoare şi învinse este suficient de mare pentru ca USM şi UTM să se gândească deja la semifinale.

Prima echipă prezentă în careul de aşi este ASEM, care a beneficiat de retragerea din competiţie a celor de la Speranţa Chişinău.