НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Шарапова возглавила рейтинг высокооплачиваемых спортсменок Причём в лидерах она уже девять лет подряд. Теннис | 7 августа 2013
    • Ultimul pas înainte de US Open Turneul ATP de la Montreal a început deja și au avut loc primele meciuri. Germanul Florian Mayer l-a învins pe australianul Bernard Tomic în trei seturi, în timp ce letonul Ernests Gulbis a trecut în două seturi de spaniolul Feliciano Lopez.În primul tur la Montreal, Florian Mayer l-a întâlnit pe australianul Bernard Tomic. Tenismenul german a pierdut primul set cu 7-5 și meciul părea că se îndreaptă spre o victorie a lui Tomic. Mayer a revenit însă neașteptat și s-a impus în următoarele două parțiale, scor 6-3, 6-3, calificându-se în turul al doilea. Într-o altă partidă disputată pe hardul canadian, Ernests Gulbis a făcut o partidă solidă în fața ibericului Feliciano Lopez. Letonul a jucat bine pe toată durata meciului și după o oră și 42 de minute s-a impus cu 7-6, 6-4. Turneul de la Montreal este ultima competiție importantă înainte de US Open. Aici participă și greii tenisului mondial, Novak Djokovic, Rafael Nadal și Andy Murray. Cei trei fac o ultimă repetiție înainte să înceapă războiul pentru trofeul de la Flushing Meadows.   Теннис | 7 августа 2013