03 августа 2014

**VIDEO** Falcao, primul gol pentru Monaco, de la revenire. A deschis scorul în amicalul cu Arsenal

După ce a bifat sâmbătă câteva minute în amicalul Valencia - Monaco, scor 2-2 (DETALII AICI și VIDEO), Falcao a jucat de la început în meciul de duminică al monegascilor cu Arsenal.

Columbianul s-a arătat de la început că este în mare formă, chiar dacă abia a revenit pe teren la șase luni de la accidentarea suferită la ligamente, în Cupa Franței. Atacantul a intrat sâmbătă în teren, în meciul cu Valencia, la 2-1 pentru spanioli, în locul bulgarului Berbatov.

"El Tigre" a avut nevoie de doar 36 de minute pentru a marca primul gol de la revenire. Falcao a finalizat cu capul, din interiorul careului, o centrare a lui Moutinho, în amicalul cu Arsenal de la Emirates Cup.