Valencia a câștigat Emirates Cup, după 3-1 contra celor de la Benfica

03 августа 2014

**VIDEO** Valencia a câștigat Emirates Cup, după 3-1 contra celor de la Benfica

În primul meci al zilei de la Emirates Cup, finalista UEFA Europa League a avut nevoie de mai puţin de două minute pentru a deschide scorul, prin Derley.

Valencia a răspuns imediat după şutul din unghi al lui Piatti, care a lovit doar bara. Mai târziu, Jara a trimis în transversală cu o super execuţie în minutul 39, iar Valencia a egalat la patru minute de la reluare prin Gaya, după o pasă a lui Guardado.

Peste doar alte cinci minute, Piatti i-a adus în avantaj pe "lilieci" după respingerea în faţă a lui Artur. Portarul lusitanilor a fost surprins apoi şi la şutul lui Guardado, pe care l-a deviat în propria poartă, iar Benfica - Valencia s-a încheiat 1-3, ibericii cucerind trofeul.

ECHIPELE

Benfica: Moraes (71 Paulo Lopes) – Cancelo (46 Luis Felipe), Nillson-Lindellof (63 Cesar), Sidnei, Benito – Bebe (75 John), Almeida, Teixeira, Candeias (63 Salvio) – Derley, Jara (63 Terlisco). Antrenor: Jorge Jesus

Valencia: Yoel (81 Domenech) – Barragan, Vezo, Otamendi, Gaya – Parejo (46 Rodrigo), Guardado (68 Ibanez) – Feghouli (46 Fuego), Gil (46 Gomes), Piatti (67 R. de Paul) – Alcacer (81 Ramirez)