Malaga - West Ham 2-0. Spaniolii au marcat ambele goluri în prima repriză

03 августа 2014

**VIDEO** Malaga - West Ham 2-0. Spaniolii au marcat ambele goluri în prima repriză

Malaga a câștigat fără să forțeze confruntarea cu West Ham United, de la Schalke Cup. Spaniolii au marcat golurile victoriei la mijlocul primei reprize, prin Rescaldani și Luis Albert, ambii trimițând șuturi fără speranțe pentru portar, din interiorul careului.

Luis Alberto si-a permis apoi chiar să și rateze un penalty și să-l evidențieze pe Adrian, goalkeeper-ul trupei engleze. După reluare, neozeelandezul Reid a semnat cea mai mare șansă de gol pentru West Ham.

Ocazia meciului i-a aparținut însă veteranului Roque Santa Cruz: șut pe lângă poartă, din interiorul careul mic! Scor final Malaga - West Ham 2-0, iar spaniolii și-au trecut în palmares trofeul primei ediții a competiției de la Gelsenkirchen.