HCM Baia Mare- SCM Craiova 31-21. Gazdele au menajat 4 jucătoare

**VIDEO** HCM Baia Mare- SCM Craiova 31-21. Gazdele au menajat 4 jucătoare

HCM Baia Mare rămâne neînvinsă în Liga Naţională. Chiar şi fără Ungureanu, Abbingh, Elisei şi do Nascimento, menajate pentru revanşa cu Rostov Don din Champions League, handbalistele lui Aurelian Roşca au câştigat disputa cu SCM Craiova.

Cu doar trei victorii în acest sezon, oltencele au jucat de la egal la egal şi chiar au condus de două ori vicecampioana României în primele 20 de minute. Jezic și Nechita au luat jocul pe cont propriu şi le-au asigurat băimărencelor un avans de 6 goluri la pauză, 17-11.

În actul secund, Baia Mare nu le-a mai dat nicio şansă adversarelor şi a câştigat cu 31-21. A fost un test reuşit pentru vicecampioana României, înaintea întâlnirii din Europa, cu Rostov Don, sâmbătă, de la ora 16:00, în direct la Digi Sport 1.

SURSĂ FOTO: contul oficial de Facebook HCM Baia Mare