Rapid - CSM Bucureşti 18-36. Campioana are punctaj maxim după trei etape

05 сентября 2015

**VIDEO** Rapid - CSM Bucureşti 18-36. Campioana are punctaj maxim după trei etape

CSM Bucureşti se antrenează pentru Liga Campionilor cu meciurile interne. Campioana a marcat de două ori mai mult decât nou-promovata Rapid şi are punctaj maxim după trei runde.

Campioana CSM Bucureşti merge ceas în Liga Naţională de handbal feminin. Sportivele antrenate de Mette Klit au reuşit a treia victorie din trei partide şi au punctaj maxim.

În prima repriză contra rapidistelor, portarul CSM- ului, Alina Iordache, s-a evidenţiat cu şapte parade de la 7 metri din tot atâtea posibile.

Gazdele au condus o singură dată pe durata partidei, cu 1-0. Apoi, campioana s-a distanţat şi, după 19-11 la pauză, a marcat de două ori mai mult în final, scor 36-18.

Revenită în prima ligă după 5 ani, Rapid e ultima în clasament, având numai eşecuri în primele trei etape.

În runda a patra, CSM Bucureşti va juca acasă cu Brăila, în timp ce Rapid merge la vicecampioana Baia Mare.