Alba Szekesfehervar - Nyiregyhaza 97-58

06 сентября 2013

></p><p><strong>Campionii Ungariei de la Alba Szekesfehervar au câştigat detaşat disputa împotriva conaţionalilor de la Nyiregyhaza, în a doua zi a memorialului Antonio Alexe, la baschet masculin.</strong></p><p>Chiar dacă primul sfert a fost extrem de echilibrat şi s-a încheiat 21-20, diferenţa de valoare dintre cele două echipe a fost extrem de vizibilă în actul secund, încheiat 29-14. </p><p>Ocupanta locului 12 în competiţia internă nu s-a regăsit deloc după pauza mare. În 8 minute, baschetbaliştii de la Nyiregyhaza au reuşit doar trei puncte, timp în care adversarii şi-au trecut în cont 13. În ultimul sfert, Alba a continuat să înscrie coş după coş si s-a impus cu 97-58.</p><p>Sâmbătă, sala din Oradea va găzdui alte două meciuri. BC Mureş o va întâlni pe Szekesfehervar, într-un meci transmis în direct pe Digi Sport 2, de la ora 11.00. Confruntarea dintre CSM Oradea şi Nyiregyhaza va fi transmisă, de la ora 13:00, în direct, pe Digi Sport 3.</p>                    </div>