06 сентября 2015

**VIDEO** Defensa y Justicia - Newell's 1-0. Al 7-lea meci consecutiv fără victorie pentru oaspeți

Newell's Old Boys continuă seria rezultatelor dezamăgitoare și a ajuns la 7 meciuri fără victorie, după 0-1 în deplasarea de la Defensa y Justicia.

Meci spectaculos în prima divizie argentiniană, între Defensa y Justicia și Newell's Old Boys. Gazdele au avut primul șut periculos din lovitură liberă, după un sfert de oră de joc, iar Newell's a încercat să dea lovitura în minutul 38. Gabriel Arias s-a opus însă deschiderii scorului.

Goalkeeperul celor de la Defensa y Justicia a intervenit din nou excelent în partea secundă, după o fază perfectă a oaspeților. Golul a venit în minutul 83. Walter Busse a fost decisiv pentru gazde, care au ajuns la 4 victorii în ultimele 6 partide de campionat. În schimb, Newell's are 7 etape fără victorie.

ECHIPELE DE START:

Defensa y Justicia (4-4-2): Arias - Martinez, Matheu, Delgado, Benitez - Rius, Rivero, Tellechea (Leyes '60), Barbieri (Busse '34) - Rodriguez, Sanchez Sotelo (Alvarez '71)

Antrenor: A. Holan

Newell's (4-2-3-1): Unsain - Escobar, Caceres, Lopez, Baez - Mancini (Mugni '58), Villalba - Figueroa (M. Rodriguez '26), D. Rodriguez, Tonso - Scocco (Fernandez '78)

Antrenor: L. Bernardi