06 сентября 2015

**VIDEO** Corona Brașov - HCM Roman 24-23. Ultimul meci al etapei a fost cel mai dramatic!

Corona Brașov și HCM Roman au făcut spectacol în ultimul meci al etapei a 3-a în Liga Națională de handbal feminin.

Gazdele au câștigat la un singur gol diferență, scor 24-23, după ce au mers cap la cap în cea mai mare parte a jocului.

Pretendente la cupele europene, cele două echipe au terminat la egalitate prima repriză, 12-12, după 30 de minute în care gazdele au condus și la 3 goluri diferență (12-9).

Suspansul s-a menținut și în partea a doua. Cu 7 goluri, Cristina Zamfir a fost cea mai bună marcatoare a Coronei, care s-a impus în final cu 24-23. De la oaspete, muntenegreanca Jasna Toskovic a înscris de 6 ori.

Corona Brasov a adunat 6 puncte și a urcat pe locul 8, iar HCM Roman, cu doar 3 puncte, coboara pe 9.

Sursa foto: facebook.com/pages/ASC-Corona-BRASOV-echipa-de-handbal-feminin