Conte îl ceartă pe De Rossi, eliminat după ce a marcat golul victoriei: "Știe că ceea ce a făcut e greșit"

07 сентября 2015

**VIDEO** Conte îl ceartă pe De Rossi, eliminat după ce a marcat golul victoriei:

VIDEO Italia - Bulgaria 1-0. Daniele De Rossi a marcat golul victoriei Italiei contra Bulgariei, dar nu a reușit să termine meciul pe teren, fiind eliminat în minutul 55.

Mijlocașul de la AS Roma, care este cel mai bine plătit fotbalist din Serie A, a avut un gest nesportiv la adresa lui Micanski, în minutul 55 al întâlnirii de la Palermo. La acea fază, bulgarul îl faultase din spate pe De Rossi, care a ripostat și, deși era căzut pe gazon, l-a lovit de două ori. Ambii au fost eliminați pe loc.

Selecționerul Italiei, Antonio Conte, spune că nu a văzut faza, însă De Rossi a greșit, dacă a ripostat la o intrare a adversarului.

"Sincer, nu am văzut incidentul, dar dacă a reacționat, atunci clar a greșit. E foarte simplu. Cred că știe că ceea ce a făcut e greșit și nu sunt multe de spus.", a declarat Antonio Conte, la finalul meciului Italia - Bulgaria 1-0.