Cursă spectaculoasă de NASCAR! Carl Edwards a reuşit să obţină victoria pe circuitul american

07 сентября 2015

Carl Edwards a reuşit să obţină victoria pe circuitul american din Darlington după ce l-a învins dramatic pe Brad Keselowski.

Din cei 43 de piloți care au participat în cea de-a 25-a cursă a sezonul de NASCAR, 39 au ajuns la finiş. Nu mai puțin de 11 participanţi au condus în timpul întrecerii, însă Brad Keselowski a fost lider mai mult de jumătate din cursă.

Carl Edwards a avut o evoluţie fenomenală aproape de finalul competiţiei, reuşind să-l depăşească dramatic pe Keselowski.

Carl Edwards a obţinut victoria cu numărul 25 din carieră din aproape 400 de curse în care a participat. Etapa din Darlington a început după amiază şi s-a încheiat în nocturnă.

Cursa a fost marcată şi de câteva accidente, însă fără urmări grave.

Kevin Harvick a rămas lider în clasamentul general, fiind urmat de Joey Logano şi Dale Earnhardt. Carl Edwards a ajuns până pe locul 12 după victoria obţinută pe circuitul din Darlington, Carolina de Nord.

Următoarea cursă de NASCAR va avea loc pe 12 septembrie pe circuitul Richmond, din statul american Virginia.