HC Zalău- U Cluj 30-25. Gazdele au bifat a şasea victorie în Liga Naţională

**VIDEO** HC Zalău- U Cluj 30-25. Gazdele au bifat a şasea victorie în Liga Naţională

HC Zalău a bifat a şasea victorie în 11 etape din Liga Naţională. Handbalistele lui Gheorghe Tadici au câştigat derby-ul Ardealului cu U Cluj, iar la pauză conduceau la trei goluri, 16-13.

Clujul a avut puterea să egaleze în minutul 38, 18-18, dar HC Zalău a revenit imediat la conducere. Nici aşa, Tadici nu a fost mulţumit de jucătoarele sale.

"Jucăm prea retras. Sunteţi retrase. Haide, mă, şi tu un pic mai cu viatţă în tine. Pune, mă, mâna pe ea că eşti mai tare decât ea de zece ori", au fost vorbele lui Tadici pe timpul unui time-out.

După această pauză, Zalăul a mărit diferenţa şi s-a impus cu 30-25. Echipa lui Tadici a revenit pe locul 5 în Liga Naţională.