Poli și Dinamo au vrut să nu mai joace repriza a doua, din cauza ceții

**VIDEO** Poli și Dinamo au vrut să nu mai joace repriza a doua, din cauza ceții

VIDEO Poli – Dinamo 0-1. Ceața a pus în pericol desfășurarea partidei de la Timișoara, de sâmbătă seara, dar arbitrul Horațiu Feșnic a decis ca meciul să se dispute, în ciuda vizibilității reduse. La pauză, cele două echipe au dorit ca disputa să fie suspendată, dar nu a fost de acrod același arbitru.

Florin Marin, tehnicianul gazdelor, a vorbit după meci despre acest lucru și a recunoscut că ambele formații au avut de suferit din cauza ceții: ”Rezultatul este mincinos, jocul a fost controlat în totalitate de noi. A intervenit acea eroare a lui Kirschstein care a decis soarta partidei. Nu că sunt supărat pe el, dar a fost o greșeală care se vede pe terenul de fotbal.

Vizibilitatea a pus probleme ambelor echipe. Și noi și Dinamo am solicitat să întrerupem meciul, dar arbitrul nu a fost de acord și s-a continuat jocul.

Nu suntem în criză. Noi am făcut jocuri bune. Problema este să recuperăm din jucătorii accidentați, azi ne-au lipsit cinci jucători de bază.

Eu sper că în momentul în care-i vom recupera pe ceilalți jucători, lucrurile vor sta altfel.”