Energia Tg. Jiu - U-BT Cluj 74-63. A doua victorie a sezonului pentru gorjeni

**VIDEO** Energia Tg. Jiu - U-BT Cluj 74-63. A doua victorie a sezonului pentru gorjeni

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, Enrgia Tg Jiu a bifat a doua victorie a sezonului în Liga Națională de baschet masculin. Gorjenii au trecut cu 76-63 de U-BT Cluj la capătul unui meci extrem de disputat.

Cu doar o victorie în primele cinci etape din Liga Naţională, Energia Târgu Jiu a decis meciul cu U-BT Cluj chiar în sfertul patru. Oaspeţii s-au aflat în avantaj până ultimele trei minute de joc.

Din acel moment, Clujul a mai marcat doar cinci puncte, faţă de 14 ale Energiei, care s-a impus cu 74-63. După eşecul de la Târgu Jiu, clujenii au ajuns la două eşecuri în cinci partide.

Liderul începutului de sezon din Liga Naţională este Dinamo, care are derby cu Steaua, duminică, ÎN DIRECT la Digi Sport 3, de la ora 18:00.