Larvik - Krim 32-28. Slovenele rămân fără victorie în grupele Ligii

**VIDEO** Larvik - Krim 32-28. Slovenele rămân fără victorie în grupele Ligii

ÎN DIRECT la Digi Sport, Larvik s-a impus pe propriul teren cu 32-28 în faţa lui Krim, în etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor. Slovenele sunt singura echipă fără victorie în grupa A, din care face parte şi HCM Baia Mare.

Krim Ljubljana, următoarea adversară a HCM-ului din grupele Ligii Campionilor, a pierdut deplasarea cu Larvik, unde s-a prezentat doar cu zece jucătoare de câmp.

Şi aşa, slovenele au condus condus în Norvegia şi la trei goluri (11-14), dar au cedat pe finalul reprizei. Larvik a intrat în pauză cu două goluri avans, 17-15.

Diferenţa de la final a fost de patru goluri pentru Larvik, scor 32-28. După patru etape, campioana Norvegiei este a doua în grupa lui HCM Baia Mare, cu trei victorii şi un eşec. Krim are înfrângeri pe linie.