AC Milan - Atalanta 0-0. Gazdele și-au sfârșit seria de 3 victorii, în Serie A TIM

**AC Milan - Atalanta 0-0.** Gazdele și-au sfârșit seria de 3 victorii, în Serie A TIM

AC Milan s-a oprit la trei victorii la rând în Serie A TIM după vizita Atalantei. Pentru echipa lui Mihajlovic, Bacca a fost singurul om cu un moment periculos la poarta oaspeţilor, în prima repriză.

După pauză, Atalanta a avut trei ocazii de gol în doar şase minute. Pe final, Luiz Adriano a ratat şansa victoriei pentru Milan, care a ajuns la cinci meciuri consecutive fără înfrângere.

Milan (4-3-3): Donnarumma - De Sciglio (Calabria 46), Mexes, Romagnoli, Antonelli - Kucka (Adriano 63), Montolivo, Poli - Cerci, Bacca, Niang (Honda 72)

Antrenor: S. Mihajlovic

Atalanta (4-3-3): Sportiello - Raimondi, Toloi, Paletta, Drame (Bellini 19) - Grassi (Carmona 71), De Roon, Cigarini - Moralez, Pinilla (Denis 90), Gomez

Antrenor: E. Reja