Rayo Vallecano - Granada 2-1. Raț a fost integralist. Gazdele, 70 de minute în inferioritate numerică

**Rayo Vallecano - Granada 2-1.** Raț a fost integralist. Gazdele, 70 de minute în inferioritate numerică

Cu Răzvan Raţ integralist, Rayo Vallecano a învins-o pe Granada cu 2-1, deşi a jucat 70 de minute în inferioritate numerică. Echipa românului a marcat la prima actiune ofensiva prin golgheterul Javi Guerra.

În minutul 10, scorul era deja 2-0. Javi Guerra a semnat dubla şi a ajuns la opt goluri în sezon. A urmat eliminarea lui Ze Castro, care a încasat două galbene în doar şase minute.

Cu un om în plus, Granada a putut doar să reducă din diferenţă, în minutul 53. A fost a doua victorie în ultimele trei etape pentru Rayo.

Rayo (4-2-3-1): Tono (Carlos 79) - Tito, Llorente, Ze Castro, Raț - Trashorras, Baena - Embarba, Hernandez (Ebert 75), Bebe (Dorado 30) - Guerra

Antrenor: J. Mendilibar

Granada (4-2-3-1): Fernandez - Lopes, Babin, Lomban, Biraghi (Mendez 69) - Ruben Perez, Krhin - Piti, Marquez (Rochina 46), Ibanez (Bifouma 46) - El Arabi

Antrenor: J. Sandoval

Sursă foto: El Mundo Deportivo