Marc Marquez, cel mai rapid în prima zi de antrenamente de la Indianapolis

09 августа 2014

**Marc Marquez, cel mai rapid** în prima zi de antrenamente de la Indianapolis

ÎN DIRECT la Digi Sport 3, Marc Marquez a obținut cel mai bun rezultat în prima zi a Marelui Premiu MotoGP de la Indianapolis.

În antrenamentul cu numărul 2, principalul adversar al campionului mondial a fost italianul Andrea Iannone. Pilotul Pramac Ducati a fost la final mai lent cu 2 zecimi de secundă.

Pe podiumul primei zile s-a aflat și Jorge Lorenzo, iar în spatele ibericului au încheiat Andrea Dovizioso și Dani Pedrosa. Valentino Rossi a fost cronometrat doar cu al 9-lea rezultat.

Rossi, câștigător la Indianapolis în 2008, a fost mai lent cu peste 7 zecimi de secundă decât Marc Marquez.

Antrenamentele cu numărul 3 se vor desfășura sâmbătă, de la ora 16:00. Ele vor putea fi urmărite în direct pe Digi Sport 3.