HSC Csikszereda - Ujpesti TE 6-1. Primul succes pentru hargiteni

09 сентября 2013

></p><p>Hochei Sport Club Csikszereda a reuşit prima victorie din noul sezon al Ligii MOL. După înfrângerile în faţa Coronei Braşov şi a lui Dab Docler, harghitenii s-au impus cu 6-1 în faţa maghiarilor de la Ujpesti.</p><p>După o primă repriză echilibrată, gazdele au intrat la cabine cu un avantaj minim, după golul lui Vaclav Novak. Ciucanii s-au descătuşat în actul secund. Novak, Szocs Szabolcs, Becze şi Goga au dus scorul la 5-0, cu opt minute înainte de finalul reprizei.</p><p>Tamas Odry a marcat primul gol al oaspeţilor cu un minut înaintea pauzei, însă scorul la finalul primelor 40 de minute a fost 6-1, după reuşita lui Tihamer Becze. Ultima repriză nu a adus nicio noutate pe tabelă, astfel că harghitenii au reuşit prima victorie din noul sezon al Ligii MOL.</p>                    </div>