Portarul Mark Oxley a dat golul anului în Scoția, în meciul cu Livingston

010 августа 2014

**VIDEO** Portarul Mark Oxley a dat golul anului în Scoția, în meciul cu Livingston

Hibernian a trecut cu 2-1 de Livingston, iar gazdele au avut un început perfect și au rezolvat practic meciul după doar 19 minute.

El Alagui a deschis scorul în minutul 16, iar peste doar 180 de secunde portarul Mark Oxley a izbutit faza etapei în Scoția, reușind probabil golul anului, printr-o execuție fabuloasă.

Oxley a reținut o minge ușoară în propriul careu, a avansat câțiva metri, după care a degajat perfect, cu pământul, iar rivalul său, Jamieson, nu a mai putut evita un gol cu adevărat senzațional.

În vârstă de 23 de ani, Mark Oxley este împrumutat de Hull City la Hibernian, club unde a ajuns în acest an, de la Oldham Athletic.