Levante - Sevilla 1-1. Andaluzii, fără succes în primele trei etape

012 сентября 2015

**VIDEO** Levante - Sevilla 1-1. Andaluzii, fără succes în primele trei etape

FC Sevilla își prelungește seria meciurilor fără victorie. Andaluzii au remizat, 1-1, pe terenul lui Levante și au rămas fără succes în primele trei etape din La Liga.

Fernando Llorente a semnat prima ocazie a meciului în minutul 8, cu o lovitură de cap. Câștigătoarea UEFA Europa League a deschis scorul în minutul 12 prin N’Zonzi, care a șutat superb de la distanță.

Levante a ieșit bine de la vestiare și a egalat în minutul 58 prin Camarasa. Jose Mari putea aduce victoria pentru gazde, însă Beto, fostul portar al celor de la CFR Cluj, s-a opus cu 17 minute înaintea finalului.

Levante - FC Sevilla 1-1
Au marcat: Camarasa 58 / N’Zonzi 12

Levante: Ruben - Morales (I. Lopez 69), Trujillo, Feddal, Junfran, Tono - Camarasa, Jose Mari, Verza - Ghilas (Roger Marti 86), Deyverson (Casadesus 69)
Antrenor: Lucas Alcaraz

Sevilla: Beto - Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Tremoulinas - Vitolo, N’Zonzi, Krychowiak, Kakuta (Konoplyanka 31) - Llorente (Immobile 68), Gameiro (Krohn-Dehli 77)
Antrenor: Unai Emery