31.10.2013 22:01
Cele 2 formaţii au fost amendate cu cîte 10.000 de lei pentru că fanii celor 2 echipe au creat un haos înaintea partidei de săptămîna trecută.
Fanii lui Zimbru au dat buzna pe teren cu 30 de minute înainte de meciul de sîmbătă cu Dacia şi au vrut să se ia la bătaie cu suporterii "lupilor-galbeni". Huliganii au fost reţinuţi cu greu de forţele de ordine, dar "zimbriştii" au continuat să încalce ordinea chiar şi în timpul partidei, aruncînd torţe în direcţia poliţiştilor. Dacia a fost amendată pentru că nu a putut asigura securitatea pe stadionul de la Speia. Mai mult, următorul meci de pe teren propriu, clubul lui Adlan Şişhanov îl va juca cu tribunele goale.
Календарь матчей ЧМ-2026 по футболу
На аукцион в поддержку Вадима Кричмаря выставлена футбола Рафаэля ван дер Варта
Андрей Мартин – лучший тренер месяца в чемпионате Казахстана


