HCM Roman - SCM Craiova 22-25. Impresionante cu Amariei pe bancă

**VIDEO** HCM Roman - SCM Craiova 22-25. Impresionante cu Amariei pe bancă

SCM Craiova impresionează cu Carmen Amariei pe bancă. Oltencele s-au impus în deplasarea de la HCM Roman, cu 25-22, într-un meci din Liga Naţională de handbal feminin.

Victorie importantă pentru echipa de handbal antrenată de Carmen Amariei, SCM Craiova. Într-un meci din etapa a 11-a a Ligii Naţionale oltencele au învins-o, în deplasare, pe HCM Roman.

Dacă până în minutul 8 cele două echipe au excelat în defensivă (1-1), alb-albastrele au avut un final de primă repriză mai bun şi au intrat la cabine în avantaj, 12-9. Actul secund a aparţinut în totalitate SCM-ului.

Scorul chiar a căpătat proporţii după ce, de la 17-14, craiovencele au înscris trei goluri consecutive. Cu tânăra de 18 ani, Alexandra Gavrilă, în mare formă, şi cu Ionica Munteanu autoare a 15 parade, dintre care două la lovituri de la 7 metri, Craiova a reuşit să se impună. HCM Roman a înregistrat a 4-a înfrângere din acest sezon.