AC Milan - Spezia 3-1. Udinese, următorul adversar al milanezilor în Cupă

**VIDEO** AC Milan - Spezia 3-1. Udinese, următorul adversar al milanezilor în Cupă

Cu viitorul antrenor în tribună, Clarence Seedorf, și cu interimarul Mauro Tassotti pe bancă, Milan a învins-o cu 3-1 pe divizionara secundă Spezia, reușind calificarea în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Învinși incredibil de Sassuolo etapa trecuta, "rossonerii" au trecut în avantaj în minutul 28, după ce Robinho a înscris din pasa lui Pazzini. Făra gol din aprilie 2013, Pazzini și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, servit excelent de Poli.

La primul meci ca titular în tricoul Milanului, Honda a înscris în debutul părții secunde. Pazzini a ratat o mare ocazie în minutul 67, iar scorul final a fost stabilit în prelungiri de Ferrari.

În faza următoare a competiției, Milan o va întâlni pe Udinese, ÎN DIRECT la Digi Sport.

ECHIPELE:

AC Milan: Abbiati - Zaccardo, Mexes, Rami, De Sciglio - Poli, Montolivo, Cristante - Honda ('64 Birsa), Robinho ('78 Nocerino) - Pazzini ('71 Petagna)

Antrenor: Mauro Tassoti

Spezia: Leali - Baldanzeddu, Bianchetti, Lisuzzo, Migliore - Seymur, Bovo - Schiattarella ('61 Culina), Catellani ('85 Orsic), Rivas ('76 Ciurria) - Ferrari