Osasuna - Real 0-2. Madrilenii au terminat meciul în 9

**VIDEO** Osasuna - Real 0-2. Madrilenii au terminat meciul în 9

Real Madrid s-a calificat în sferturile Cupei Regelui Spaniei după 4-0 la general cu Osasuna.

Proaspăt câștigător al Balonului de Aur, Ronaldo a înscris din lovitură liberă în minutul 21 și cu ajutorul lui Andres Fernandez, care a scăpat mingea printre picioare.

Învinse cu 2-0 în tur, gazdele s-au trezit în finalul primei reprize: mai întâi Cejudo a șutat în bară, după care De Las Cuevas l-a pus la încercare pe Casillas.

Echipa lui Ancelotti și-a dublat avantajul în minutul 55: Jese a lucrat foarte bine o fază în banda dreaptă și i-a pasat decisiv lui Di Maria.

Galacticii au terminat meciul în 9 oameni: Coentrao a fost eliminat pentru două galbene, iar Morata a ieșit accidentat la ochi, dupa ce Ancelotti efectuase toate schimbările.

În sferturi, Real Madrid va întâlni echipa lui Torje, Espanyol.