Grecia, umilită la Cupa Mondială! Selecționata elenă a pierdut meciul de debut în fața Columbiei

După Spania, naționala Greciei este o altă echipă care a fost umilită la Cupa Mondială. Selecționata elenă a pierdut în meciul de debut în fața Columbiei, scor 0-3.

Sud-americanii au deschis scorul în minutul 5, prin Pablo Armero. Acesta a fost și cel mai rapid gol de până acum, marcat la actualul Campionat Mondial. Columbienii au rezolvat soarta meciului în repriza a doua, în care Teofilo Gutierrez și James Rodriguez au mai marcat câte un gol.

Într-un alt meci al serii, Costa Rica a produs o adevărată surpriză după ce a învins Uruguay cu 3-1. Costaricanii au fost conduși la pauză cu 0-1, dar au revenit spectaculos în a doua parte a meciului, în care au marcat trei goluri.