Surprize în Cupa Spaniei

Surprize în turul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei. Barceloba și Atletico au suferit înfrângeri.  Espanyol a învins Barcelona cu 1-0. Messi a ratat un penalty, iar gazdele au obţinut victoria pe care o aşteptau din februarie 2009! Espanyol a dat lovitura când mai erau două minute de joc. Melendo a marcat singurul gol al meciului, iar calificarea se va juca joia viitoare în returul de pe Nou Camp. Sevilla e prima echipă care se impune pe Wanda Metropolitano, noua casă a celor de la Atletico Madrid. Andaluzii au câştigat cu 2-1 în turul sferturilor, după ce au întors rezultatul în ultimele zece minute. Într-un al meci, Valencia a dispus de Alaves cu 2-1. În această seară Real va juca în deplasare cu Leganes.