Spectacol senzaţional în meciul Olanda - Australia! Cahill a marcat unul dintre cele mai tari goluri ale turneului

Încă un triumf al echipei lui Louis van Gaal. Olanda a învins naţionala Austaliei stadion de fotbal din Porto Alegre. Scorul final este de 3-2 în favoarea "portocalei mecanice", scrie sport.ro.

Scorul a fost deschis de mijlocaşul Arjen Robben printr-un şut din interiorul careului în minutul 20. După un minut distanţă, Cahill a executat un voleu senzaţional şi a marcat în poarta lui Jasper Cillessen.

Repriza a doua a continuat cu alte momente de gol spectaculoase. O altă lovitură, ce a adus echipa din Australia în frunte, pe tabelul de marcaje, a fost executată de căpitanul echipei Mile Jedinak în minutul 54. Totodată peste patru minute, Robin van Persie a marcat în poarta australienilor.

Scorul decisiv, care s-a menţinut până la final, a fost obţinut de Memphis Depay, care a înscris cu un şut slab în poarta adversă. Mingea a luat efect si a trecut pe lângă mâinile portarului australian. Ryan a reuşit să-şi atingă puţin balonul, dar insuficient pentru a-l devia pe lângă poartă.