Meciuri decise pe final

Pe ultima sută de metri au fost decise învingătoarele în cele mai tari amicale de aseară. Campioana mondială, Germania a învins Spania, iar Ronaldo a fost câştigător în faţa rivalului Messi.

Golul lui Kroos din minutul 89 i-a adus Spaniei prima înfrângere de pe teren propriu pentru prima oară în 35 de meciuri disputate. Într-un alt meci, Portugalia lui Ronaldo a învins Argentina lui Messi cu acelaşi scor de 1-0. Golul victoriei a fost marcat în prelungirile întâlnirii de Guerreiro. Angliei a învins Scoţia cu 3-1. Chamberlain a deschis scorul, iar Rooney şi-a trecut în cont o dublă. Robertson a înscris golul de onoare. Italia a trecut de Albania datorită unu autogol. România a învins Danemarca cu 2-0, dublă Keşeru, iar Ucraina a remizat cu Lituania, 0-0.