„Tunarii” se meţin lideri

Arsenal continuă lupta încinsă pentru titlu în Premier League după victoria scor 2-0 cu Fulham. Manchester City a învins pe Cardiff City în timp ce Liverpool a obţinut doar o remiză cu Aston Villa.

Arsenal Londra a trebuit să aşteaptă mai mult de o repriză pentru a deschide scorul în minutul 57. După o combunaţie frumoasă a tunarilor la finalizare s-a aflta Cazorla. Peste doar 5 minute acelaşi Cazorla a şutat plasat din afara careului şi a stabilit scorul final de 2-0. O victorie care o menţine pe Arsenal pe primul loc în Premier League. Într-un alt meci Manchester City a învins cu 4-2 pe Cardiff City şi ocupă locul secund. Golurile cetăţenilor au fost marcate de Dzeko, Navas, Touré şi Aguero, iar pentru oaspeţi au punctat Noone şi Cambell. Liverpool a pierdut puncte preţioase după remiza cu Aston Villa, scor 2-2 şi a rămas pe locul 4. Cormoranii au fost conduşi după golurile lui Weimann şi Benteke, dar au obţinut un punc graţie reuşitelor lui Sturridge şi Gerrard.