020 сентября 2015

**VIDEO** Angel Correa a marcat primul său gol pentru Atletico, la 27 de secunde de la intrarea în teren

Atletico Madrid a câștigat cu 2-0 în deplasare, la Eibar, și a ajuns la 9 puncte în patru partide în acest sezon din La Liga. Pentru echipa lui Diego Simeone au marcat Angel Correa și Fernando Torres, amândoi intrați de pe bancă în repriza secundă.

Argentinianul Angel Correa a marcat, din pasa lui Fernando Torres, în minutul 62, la doar 27 de secunde din momentul în care a intrat în teren, la prima atingere. A fost prima sa reușită pentru o echipă de club din 23 aprilie 2014, când a înscris în meciul San Lorenzo-Gremio 1-0, din Copa Libertadores.

La doar un sfert de oră de la primul său gol pentru Atletico, Angel Correa a acordat și assist-ul pentru golul doi, întorcându-i favoarea lui Fernando Torres.

Vezi mai jos golul reușit de Angel Correa la 27 de secunde de la intrarea în teren: