CSM București - Dinamo 23-26. Oaspeții au urcat pe locul 2

021 октября 2015

**VIDEO** CSM București - Dinamo 23-26. Oaspeții au urcat pe locul 2

ÎN DIRECT la Digi Sport, Dinamo a reuşit surpriza chiar pe terenul rivalei la titlu CSM Bucureşti şi a urcat pe locul 2 în Liga Naţională, după victoria cu 26-23.

Handbaliştii lui Zvonko Sundovski, lideri în campionat, au avut un start perfect de meci şi conduceau cu 5-1. Oaspeţii au profitat însă de gafele adversarilor, iar Şandru i-a adus în avantaj pe roș-albi în minutul 15, 7-6.

Dinamo s-a distanţat pe tabelă, dar CSM a ţinut aproape şi a intrat la pauză cu un handicap de numai un gol, 12-13. Echipa lui Eliodor Voica a controlat însă jocul în actul secund şi a câştigat, în final, cu 26-23.

Etapa viitoare, CSM Bucureşti se va deplasa la Odorhei, în timp ce Dinamo va primi vizita rivalei de tradiţie Steaua, sâmbătă, de la ora 19:30, în direct la Digi Sport 4.