Barcelona a demolat-o pe Rayo (4-0), iar Pedro a marcat primul său hattrick în blaugrana

022 сентября 2013

></p><p><strong>Barcelona</strong> continuă seria de victorii în Spania - s-a impus în deplasare cu <strong>Rayo Vallecano</strong> și are maximum de puncte după primele cinci etape. Gazdele au avut prima ocazie a serii în minutul 3, când Perea a apărut la centrarea lui Mojica, iar Valdes a respins.</p><p>Neymar a dat replica imediat, însă șutul său a trecut pe lângă poarta lui Ruben (8).</p><p>Catalanii au deschis scorul prin <strong>Pedro</strong> după o jumătate de oră de joc - Messi l-a servit pentru golul de 1-0 (33). Rayo putea egala două minute mai târziu - Adriano l-a faultat pe Trasshoras în careu, însă Valdes a parat penalty-ul executat de același Trasshoras.</p><p>Formația blaugrana și-a dublat avantajul imediat după pauză, după ce Fabregas i-a centrat lui Pedro, care a reușit dubla (47).</p><p><strong>Neymar</strong> putea înscrie primul său gol în Primera - a găsit culoar de șut printre doi adversari, dar a nimerit bara (66). Brazilianul s-a revanșat, însă, cu un assist pentru același <strong>Pedro, care a reușit primul său hat-trick la Barcelona (72).</strong></p><p>Gazdele le-au făcut apoi cadou cel de-al patrulea gol catalanilor. Galvez a pasat greșit, iar mingea a juns la Xavi, care i-a trimis lui Fabregas, iar acesta a stabilit rezultatul final, 4-0.</p>                    </div>