Deţinătoarea VELUX Champions League a făcut instrucţie cu locul 3 din Spania

022 сентября 2013

></p><p><strong>Hamburg</strong> a condus din start partida disputată în Palacio de los Deportes din Logrono, într-un meci transmis în direct la Digi Sport. Natur House <strong>La Rioja</strong> a încercat să ţină pasul, dar s-a dovedit că grupele Ligii Campionilor reprezinta o lume în care puţini pot face fata la cel mai inalt nivel.</p><p>Diferenţa un favoarea formatiei germane a variat de la 3 goluri, 3-6 în minutul 13, la 6 goluri, 8-14 in finalul primei părţi de joc. Cei de la La Rioja au incercat sa remonteze din handicap, imediat dupa pauza, însă finalul a fost trist pentru formaţia iberică.</p><p>Hamburg a învins cu 33-24, respectându-şi statutul de mare favorită, inca de la prima partida din grupele Ligii Campionilor.</p>                    </div>