Sociedad - Sevilla 2-0. Debut impecabil pentru Eusebo Sacristan la basci

**VIDEO** Sociedad - Sevilla 2-0. Debut impecabil pentru Eusebo Sacristan la basci

La primul meci sub comanda lui Eusebio Sacristan, antrenorul care l-a înlocuit pe David Moyes, Real Sociedad a învins-o cu 2-0 pe FC Sevilla, una dintre pretendentele la un loc de cupa europeană.

După 73 de minute fara gol, bascii au deschis scorul prin Agirretxe, care a profitat de o respingere gresita a fundasilor andaluzi. 4 minute mai târziu, Xabi Prieto a majorat avantajul gazdelor, tot dupa o minge trimisa eronat de defensiva Sevillei.

Scor final, 2-0 pentru Real Sociedad, care în etapa a 12-a obține abia a treia victorie a sezonului.

Echipele:

Sociedad (4-2-3-1): Rulli - Aritz Elustondo, Mikel Gonzalez, Inigo Martinez, Yuri - Illarramendi, Ruben Pardo - Bruma, Xabi Prieto, Canales - Agirretxe;
Antrenor: Eusebio Sacristan;

Sevilla (4-2-3-1): Sergio Rico - Mariano, Rami, Andreolli, Tremoulinas - N'Zonzi, Krychowiak - Vitolo, Iborra, Reyes - Immobile;
Antrenor: Unai Emery.