**VIDEO** Cosmin Moți a adus victoria campioanei Bulgariei. Keșeru și Prepeliță au fost și ei titulari

Cosmin Moți a fost omul decisiv pentru Ludogorets în ultima etapă din Bulgaria!

Fostul jucător al lui Dinamo a înscris unicul gol al partidei pe care formaţia la care evoluează şi Claudiu Keşeru şi Andrei Prepeliţă a disputat-o, sâmbătă, în deplasare, scor 1-0, cu Slavia Sofia.

Internaționalul român, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 35, dintr-o lovitură de pedeapsă.

Andrei Prepeliţă a jucat de asemenea pe toată durata meciului, iar Claudiu Keşeru a evoluat până în minutul 84. Fostul atacant al Stelei a primit un cartonaş galben, în minutul 76.

Ludogorets Razgrad se află pe locul 2 în clasamentul campionatului bulgar, cu 28 de puncte, la egalitate cu formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, Litex Lovech, care a scos un egal dramatic în deplasarea cu Beroe, scor 3-3. Lider este Levski Sofia, cu 31 de puncte şi un joc mai puţin.