Lebron James a făcut spectacol în meciul cu Philadelphia 76-ers din NBA

022 декабря 2015

Lebron James a făcut spectacol în meciul cu Philadelphia 76-ers din liga profesionistă nord-americană de baschet. Vedeta formaţiei Cleveland Cavaliers a reuşit un slam dunk senzaţional, iar echipa sa a învins cu 108-86.

Lebron James a reuşit un slam dunk de toată frumuseţea în al doilea sfert al partidei cu Philadelphia 76-ers din NBA. Execuţia vedetei formaţiei Cleveland Cavaliers a ridicat spectatorii în picioare şi l-a făcut să strige pe comentatorul meciului.

James a fost principalul erou al meciului cu Philadelphia şi a marcat 23 de puncte.
Cleveland a învins cu scorul final de 108-86.

Vicecampioana din sezonul trecut ocupă primul loc în Conferinţa de Est, în timp ce Philadelphia 76-ers este codaşa clasamentului.

Într-o altă partidă din liga profesionistă nord-americană de baschet dintre Phoenix Suns şi Milwaukee Bucks a avut loc un fault dur.

T. J. Warren de la Suns a fost trimis la podea de fundaşul lui Bucks, O.J. Mayo.

Meciul a fost plin de suspans. Cu un minut şi jumătate înainte de final, Phoenix Suns conducea la o diferenţă de 2 puncte,însă Milwaukee Bucks a dat lovitura în ultimele secunde şi a câştigat cu 101-95.