Ioniţă, titular în Serie A

023 февраля 2015

Artur Ioniţă a revenit titular într-un meci din Serie A. Verona a scos o remiză pe teren propriu cu Roma.

Moldoveanul a evoluat până în minutul 69, fiind titular după o pauză de aproape 3 luni. Roma a deschis scorul printr-un şut superb a lui Totti, dar a fost egalată după autogolul lui Keita. Verona a adunat 25 de puncte şi a devansat-o în clasament pe rivala Chievo. Este un punct preţios obţinut de echipa lui Ioniţă în vederea luptei pentru evitarea retrogradării. Roma a rămas acum la 9 puncte în spatele lui Juventus, care nu mai are cum rata titlul. Milan obţinut o nouă victorie, 2-0 cu Cesena. Bonaventura şi Pazzini au înscris pentru echipa lui Inzaghi, care a urcat pe locul 8, cu şanse de a prinde o poziţie de cupele europene.