Casillas a primit primul gol într-un meci oficial la Porto. Pas greșit pentru "dragoni"

023 августа 2015

**VIDEO** Casillas a primit primul gol într-un meci oficial la Porto. Pas greșit pentru

FC Porto, vicecampioana Portugaliei, a înregistrat prima sincopă în acest sezon. A remizat, sâmbătă seară, în etapa a doua, pe terenul lui Maritimo Funchal, scor 1-1.

Iker Casillas a primit primul gol într-un meci oficial, de la transferul în Portugalia. Edgar Costa l-a învins în minutul 5, cu o reluare cu capul, imparabilă. Pentru Porto a egaalt Hector Herrera, în minutul 34. "Dragonii" puteau obține victoria în ultimul minut, Maximiliano Pereira a nimerit bara transversală cu o lovitură de cap din careu, în minutul 90+4.

În prima etapă, Porto a câștigat cu 3-0 contra Vitoriei Guimaraes, prin dubla lui Aboubakar (8, 61) și golul lui Silvestre Varela (84).