Victorii la scor în Primera Division

Barcelona demonstrează că şi fără Messi pe teren poate marca multe goluri. Catalanii au trecut scor 4-0 de Granada. Nici rivala Real Madrid nu s-a lăsat mai prejos după succesul din deplasare 5-0 cu Almeria.

Iniesta a deschis scorul din penalty în minutul 19 pentru ca până la pauză Fabregas să înscrie şi el de la punctul cu var. Oaspeţii şi-au complicat mult situaţia în minutul 67, când Iturra a fost eliminat. Barcelona a profitat şi Alexis Sanchez a înscris din pasa lui Neymar. Scroul final de 4-0 a fost stabilit de Pedro. Într-un alt meci Real Madrid s-a distrat cu Almeria în deplasare scor 5-0. Golurile galacticilor au fost marcate de Ronaldo, Benzema, Bale, Isco şi Morata. Scorul etapei l-a realizat Atletico Madrid care a zdrobit pe Getafe cu un incredibil 7-0.