Lokomotiv Moscova - Dinamo Moscova, scor 1:0

Lokomotiv Moscova a câştigat derby-ul Capitalei Rusiei cu Dinamo. Echipa antrenată de Leonid Kuciuk a învins formaţia lui Dan Petrescu şi Emil Caras cu scorul de 1-0. Într-o altă partidă, adversara Sheriff-ului din grupele Ligii Europei, Anji, a remizat fără goluri cu Volga Nijnîi Novgorod.

Gazdele şi-au putut dubla avantajul aproape de finalul meciului, însă acelaşi N'Doye a trimis balonul în bară. Partida s-a încheiat cu 1-0, aceasta victorie i-a permis formaţiei Lokomotiv să egaleze la puncte liderul Zenit Sankt-Petersburg. De cealaltă parte, Dinamo Moscova a coborât pe locul şase în clasament.

Într-un alt meci, Ural Ekaterinburg a remizat pe teren propriu cu Krîlia Sovetov Samara. Denis Tumasian a deschis scorul la finalul primei reprize. După pauză, gazdele au rămas în inferioritate numerică. Fostul jucător al Sheriff-ului, Alexandr Erohin a primit direct cartonaşul roşu. Oaspeţii au profitat şi au egalat în ultimul minut de joc, prin Luis Caballero.