S-au făcut de râs în Cupa Angliei

Rezultate șocante în Cupa Angliei. Chelsea, Manchester City şi Southampton au pierdut în faţa unor adversare mult mai slab cotate şi au fost eliminate din competiţie.

Chiar dacă a condus cu 2-0 și i-a avut pe teren din primul minut pe Oscar, Drogba sau Remy, Chelsea a pierdut cu 2-4 meciul jucat pe teren propriu cu Bradford. Stead, Morais, Halliday şi Yeates au punctat pentru o victorie senzaţională a oaspeţilor. Şi Manchester City a făcut un pas greşit după ce a fost învinsă pe teren propriu de Middlesbrough cu 0-2. Bamford şi Kike au fost autorii golurilor pentru oaspeţi. Într-o altă partidă ocupanta locului 3 din Premier League, Southamton a cedat scor 2-3 în faţa celor de la Crystal Palace. Chamakh a fost eroul partidei, care şi-a trecut în cont o dublă şi a înscris golul victoriei în minutul 39.