Criza de proporţii la Manchester United



 

"Diavolii roşii" au fost eliminaţi din Cupa Ligii Angliei, de codaşa Sunderland, la penlaty-uri. Groparul campioanei în exerciţiu a fost portarul De Gea, care a greşit ca un începător la un gol.

După victoria cu 2 la 1 în prima manșă, Sunderland a jucat curajos și în returul de pe Old Trafford. Evans a marcat pentru Manchester în timpul regulamentar, iar meciul a ajuns în prelungiri pentru că, în Cupa Ligii Angliei, golurile marcate în deplasare nu contează. "Pisicile negre" au egalat în penultimul minut al prelungirilor, prin Bardsley, după o gafă monumentală a portarului De Gea. Spaniolul a scăpat balonul după un șut slab de la 18 metri.

Drama a continuat şi în prelungirile... prelungirilor. Hernadez a readus-o pe United în avantaj, iar câştigătoarea a fost decisă la loviturile de departajare. "Diavolii roşii" au ratat 4 din cele cinci penlaty-uri iar Sunderland s-a calificat în finala competiţiei după 22 de ani de aşteptare. "Pisicile negre" vor juca în ultimul act al Cupei Ligii cu Manchester City.
O altă surpriză vine din Franța. Vedetele de la Paris Saint-Germain au fost eliminate în sferturile cupei de modesta Montpellier - cu 1 la 2. Şi Bordeaux s-a împiedicat în această fază a competiţiei de o echipă din liga a cincea valorică. Balagne s-a impus la loviturile de departajare şi a obţinut o victorie istorică.

Şi AC Milan şi-a dezamăgit suporterii după ce a fost eliminată cu 2 la 1 de Udinese în sferturile Cupei Italiei.
În Spania, Barcelona şi-a asigurat practic prezenţa în semifinalele Cupei după ce a câştigat, cu 4 la 1, prima manşă a duelului cu Levante. Tello a înscris un hattrick, iar Garcia şi-a dat un autogol stupid.

Источник – Canal 3


ПРОКОММЕНТИРОВАТЬ

КОММЕНТАРИИ



sports.md

Cамые обсуждаемые

Самые популярные

  • за год
  • за 6 месяцев

Новости

Loading...
Наверх ↑