028 октября 2015

**VIDEO** Paradă incredibilă a lui Handanovic. Slovenul a salvat victoria Interului, la Bologna

Samir Handanovic a avut o contribuţie importantă la primul succes obţinut de Inter Milano în Serie A TIM după o serie de patru meciuri fără victorie.

Portarul sloven a avut o paradă senzaţională în faţa lui Mattia Destro, în prelungirile partidei cu Bologna, pe care echipa antrenată de Roberto Mancini a câştigat-o cu 1-0, şi a securizat astfel cele 3 puncte pentru nerazzurri.

Goalkeeperul de 31 de ani a respins cu un reflex uluitor reluarea de 8 metri a lui Destro, în al patrulea minut de prelungire, dintre cele cinci dictate de arbitrul Luca Banti.

Intervenţia lui Handanovic a păstrat astfel rezultatul stabilit de golul marcat de Mauro Icardi în minutul 67, într-un moment în care Inter juca în 10 oameni, Felipe Melo fiind eliminat după ce a primit două cartonaşe galbene.